Renditingimused

Käesolevad Renditingimused on Rendilepingu lahutamatu osa. Rendilepingule alla kirjutades kinnitab rentnik, et on lepingul toodud tingimustest ning allpool toodud üldsätetest, mis reguleerivad tema ja Justrent OÜ (edaspidi Renditaja) suhteid, täielikult aru saanud ning nendega nõustunud.

Dokumendid

Rentnik peab olema vähemalt 21.a. vana ning omama kehtivat juhiluba ja krediitkaarti (või krediitkaardi tunnustega deebetkaarti). Auto rentimise ülemine vanusepiir on 80 eluaastat. Rentnik kinnitab, et esitatud juhiluba on kehtiv ja juhtimisõigus selle juhiloaga ei ole peatatud. Sama tingimus kehtib ka lisajuhtide kohta.

Rendiauto väljastus ja tagastus

Rendiautode väljastamine ja tagastamine toimub aadressil Siduri 3, Tallinn (E-R 09:00-17:00; L-P vastavalt broneeringutele).
Muul ajal toimub rendiautode väljastus ja tagastus kokkuleppel.

Lisatingimused

Tallinna kesklinna piires auto kohaletoomine ja äraviimine maksab 10.- EUR, alates 3 päevasest tellimusest toome soovi korral auto Tallinna kesklinna piires (k.a. lennujaam) tasuta kohale.

Broneeringu kinnitamine

Broneering on kinnitatud, kui sellele on saadud kinnitus rendifirma esindaja poolt e-maili või telefoni teel. Kui tellimus on esitatud vähem kui 24h enne rendi algust ei ole garanteeritud soovitud autoklassi olemasolu ja kinnituse või mittekinnituse õigeaegne saatmine. JUSTRENT on õigus asendada tellitud auto selle puudumisel suurema või sama klassi autoga säilitades hinna vastavalt tellimusele.

Tasumine

Autorendi teenuste eest tasumine toimub ettemaksuna enne rendiperioodi algust sularahas, pangakaardiga või ülekandega. Pangakaardiga on võimalik tasuda sõltumata asukohast. Kasutame selleks mobiilset makseterminali. Broneerimise korral on Rendileandjal õigus nõuda ettemaksu 20% kogu renditasust, mida broneeringu tühistamisel ei tagastata.
Rendipäeva pikkus on 24 tundi. Kui rendi algus- ja lõppkellaaeg erinevad üle 4 tunni, lisandub ühe rendipäeva maksumus.

Tagatisraha

Auto rentimisel tuleb tasuda tagatisraha, mis broneeritakse Rentniku krediitkaardilt (või krediitkaardi tunnustega deebetkaardilt), olenevalt autost alates 200 EUR. Tagatist kasutatakse võimalike tulevaste kahjude ja/või arvelduste katteks ning tagastatakse või tasaarveldatake rendiperioodi lõppedes. Tagatisraha vabastatakse rendifirma poolt pretensioonide puudumisel üldjuhul 2-5 tööpäeva jooksul.
Rendilaandja jätab endale õiguse küsida erandjuhul ka tavapärasest suuremat tagatisraha.

Auto seisukord

Rendiauto antakse Rentnikule üle täis kütusepaagiga, pestuna ja tehniliselt korras seisus.
Autot kätte saades soovitame see hoolikalt üle vaadata ning nõuda kõigi vigastuste (sh kriimustuste) kandmist rendilepingusse.
Auto tagastamisel peab kütusepaak olema täis, kui ei ole kokku lepitud teisiti.
Auto tagastamisel auto välipesu ja salongi kuivpuhastus (tolmuimejaga) kuulub rendihinna sisse.
Kui sõiduk vajab tagastamisel salongi keemilist pesu, siis tuleb selle eest tasuda 100 EUR.

Kindlustused

Rentniku omavastutus avarii korral on sõiduautodel 400 EUR ja väikebussidel / kaubikutel 500 EUR ja varguse korral 15% sõiduki maksumusest.

Läbisõidupiirang

 • Rendiperioodi 1-10 päeva sisaldab kilometraazi kuni 250 km/päeva kohta.
 • Rendiperioodi 11-30 päeva renditasu sisaldab kilometraazi kuni 2500 km.
 • Rendiperioodi 30+ päeva renditasu sisaldab kuni 3000 km /1 kuu.
 • Limiidi ületamisel rakendub lisatasu 0,1 eur/km.

Kasutuspiirkond

 1. JUSTRENT rendiautosi võib kasutada Eestis ja rendileandja kirjaliku loa alusel ka Euroopas v.a. SRÜ, Ukraina, Moldova ja Venemaa.
 2. Rentnik kohustub mitte kasutama sõidukit järgmistel juhtudel:
  • keelatud kaupade ning lastide transportimiseks;
  • sõitjateveo eest rahakasu saamiseks;
  • teiste isikute juhtimise õpetamiseks, isegi tasuta;
  • teiste sõidukite pukseerimiseks; • avarii või mehaanilise rikke korral;
  • spordiüritusteks;
  • uimastite, alkoholi või ravimite mõju all.
 3. Rentnikule on keelatud sõidukit transformeerida, selle varastust vahetada, varuosasid paigaldada või eemaldada ning sõiduki peale pilte ega mingeid kirju panna.
 4. Rentnik on kohustatud parkimiskoha eest ning kõike trahve, mis on määratud Auto kasutamise ajal, maksma. Juhul, kui kõik rahasummad on Renditaja poolt makstud, peab Rentnik neid kohe Renditajale kompenseerima.
 5. Rentnik vastutab Auto seisukorra eest kogu rendiperioodi jooksul. Rentnik garanteerib sõidukit ilma eelkontrollita mitte jätta, kõike uksi lukku panna, aknaid ja allalastavat katust sulgeda, võtit süütelülitis, salongis või ustes mitte jätta.
 6. Päringu juhul on Rentnik kohustatud sõiduki asukohast informeerima.

Sõiduki tagastamine

Rentnik on kohustatud sõiduki tagastama kokkulepitud ajal kokkulepitud kohta. Kui Rentnik sõiduki ei tagasta ja Rendifirma läheb ise sõidukile järgi või ostab sõiduki tagastamiseks teenust, kohustub Rentnik need kulutused täies ulatuses hüvitama. Rendiaja ületamisel 30 minutit või rohkem ilma Rendifirma vastava nõusolekuta rakendub lisapäeva renditasu. Rendifirmal õigus nõuda kahekordset renditasu iga rendiaega ületanud päeva eest.

Muud tingimused

Rendifirmal on õigus loobuda sõiduki rentimisest ja lõpetada Leping, kui Klient või teine juht äratab kahtlust, et sõidukit kasutatakse pahatahtlikul.

© 2019 JustRent OÜ. All Rights Reserved